Select the search type
  • Site
  • Web
SEARCH
About Us  >  Honour Roll
life members
Yvonne Mullins            2006
Jim Minehane              2007
Barry Mullins                2010
Peter Searle                  2010
Brian Smith                   2010
Robyn Potts                  2012
John Palmer                 2014
Neil Rogers                   2014
Chris Tsilemanis          2014
Charlie Johnson           2015
Margaret Smith            2015
merit award holders
John Palmer
Brian Smith
Vida Nicol 
Charlie Doyle
Denis Brazil
Chris Tsilemanis       
Gary Keeton
Barry Mullins
Bev Buchanan
Robyn Potts
Neil Rogers
Peter Searle
Rob Murchie
Catherine Welsh
Richard Lendon
Jean Lendon
Brian Kersnovske *
Ken Dickson
Margaret Smith
Jean Colby
Olive Gaviglio 
Charles Johnson
Carolyn Johnson
Anna Keehn
Cheryl Dixon
2007
2007             
2008
2008
2008
2008
2008
2008                
2008
2008
2008 
2008
2008
2008
2010
2010
2010
2010
2010
2010
2010
2010
2010
2010
2010
Ruth Cliffe
Joanne Andison
Angie Crowther
Rhonda Martin
Ian Geoghegan
Sue Slatcher
Leeanne Hinschen
David Hinschen
Mary Rogers
Judy Zahn
Brian Armit
Maree Bray
Marie McAuliffe
Adriano Bortolanza    
Kevin Woodward
Connie Woodward
Percy Williams
Andrew Ford
Penny Goulter
James Grech
Joscelyn Grech
Brenda Oats
Natarlee Poppi
Tony Felesina
Lorraine Lawson
2010               
2011
2011
2011
2011
2011
2011
2011
2011
2011
2011 
2012
2012
2012
2012
2012
2012
2012
2012
2013
2013
2013
2013
2013
2013
David Nahrung
Bob Newsome
Denis Russell
Heather Vaughan    
Maria Dahl
David Scott
Judi Worrall
Shane Watson
Cathy Chapman
Sherryle Nolan
Wayne Gakowski
Roxann Collcott
Kelli Rebetzke
Gary Free
Mary-Anne Free 
Melanie Palmer
Neil Dale
Kevin Schneider







2013
2013
2013
2013
2013
2013
2013
2013
2013
2013
2013
2013
2013
2013
2013
2014
2014
2014






 *decreased

       

Add Content...
ANNUAL AWARDS
Athlete of the Year   Junior Athlete of the Year              Master Athlete of the Year                  Para-Athlete of the Year 
2011 Jarrod Bannister
2012 Robert Johnston
2013 Brianna Bortolanza
2014 Bradley Edwards
2015 Tori West

2011 Robert Johnston
2012 Jason Strano
2013 Brenton Foster
2014 Theo Watson
2015 Brenton Foster

2011 Andrew Keane
2012 Linda Lynch
2013 Ken Dickson
2014 David Scout
2015 Peter Hone

2011 Jason Lettice
2012 Joushua Holloway
2013 Darren Mckenna 
2014 Kyra Domrow
2015 Brianna Coop

Emerging Athlete of the Year    Athlete of the Year - Out of Stadia Coach of the Year
 Administrator of the Year
2015 John Dodds





2015 Liz Maguire





2011 Lesley Muller
2012 Ken Dickson
2013 Tony Rice
2014 Shane Watson
2015 Dayne O'Hara

2011 Ruth Cliffe
2012 Shane Watson
2013 Lorriane Lawson
2014 Nathan Sainsbury
2015 James Grech

Official of the Year 
 Club of the Year   Event of the Year  
2011 Catherine Welsh
2012 Lee-Anne Hinchsen
2013 Joanne Andison
2014 Craig Bailey 
2015 Grant Smith
2011 Central Queensland Athletics Club
2012 Cairns Road Runners
2013 Mount Isa and District Athletics Club
2014 Bowen Athletics Club 
2015 Mount Isa and District Athletics Club  
2011 Townsville Running Festival
2012 Townsville Running Festival
2013 Tablelands Pentathlon
2014 Outback Sunset Carnival 
2015 Emerald Fitastic Carnival